Kapkaç Sigortası

Kapkaç Sigortası, sizi kapkaç ve hırsızlıklara karşı koruyan sigortadır. Aynı zamanda ferdi kaza sigortası teminatıyla sizi diğer kazalara karşı da teminat altına alır. Kapkaç teminatıyla limit dahilinde cep telefonu, nakit para ,seyahat biletleri ve mücevherat çalınması durumunda da güvence verilmektedir.

Kapkaç Sigortası, sizi aşağıdaki hallerde teminat altına alır:

 • Ferdi kaza sigortası teminatı: Sizi beklenmedik kazalara karşı teminat altına alır:

- Yaşam kaybı,
- Sürekli sakatlık,
- Tedavi masrafları,

 • Hırsızlık / Kapkaç teminatı: Günlük yaşamınızda üzerinizde bulundurabileceğiniz kredi kartı, kimlik belgeleri, cep telefonu, nakit para, seyahat biletleri ya da mücevharatların gasp veya kapkaç sonucunda çalınmasından doğan maddi zararlar, ilgili resmi makamlardan alınacak belgelerle (karakol zaptı) ispatlanması koşuluyla Kapkaç Sigortası ile güvence altına alınır.
  - Ehliyet, nüfus cüzdanı, pasaport vb. kimlik belgelerinin çalınması durumunda tazmin edilecek bedel, sigortalının söz konusu belgeleri yeniden temin etmek için yapacağı belgelenmiş masraflardır.
  - Gasp veya kapkaç sonucu seyahat biletlerinin kullanılamaz hale gelmesi durumunda bilet ücretlerinin karşılığı ödenir.
  - Kredi kartları için tazmin bedeli ise, kötü niyetli kişiler tarafından kredi kartlarının kullanılması nedeniyle kartı veren kuruluş tarafından yaptırılan mevcut sigorta teminatına girmeyen ya da limitlerini aşan talepleri kapsar. Ancak Kredi kartı ile ilgili bir durumda sigortalının olayın gerçekleşmesini takiben en geç 6 saat içersinde kredi kartını veren kuruluşa ihbarda bulunduğunun belgelenmesi zorunludur.
   
 • Hukuksal koruma sigortası teminatı: Kapkaç Sigortası sözleşmesinin kapsadığı konularda, taraf olduğunuz hukuksal uyuşmazlıklarda, vekalet ücreti, dava masrafları gibi giderler teminat altına alınır.
YETKİLİ ACENTELİKLERİMİZ
Ana Sayfa Hakkımızda Sık Sorulan Sorular Poliçe Hatırlat İletişim Sigorta Teklif Al Gizlilik